Tagi

, ,

Dziś w mojej parafii odbyła się liturgia z obrzędem udzielenia sakramentu bierzmowania. Mówi się, że bierzmowanie to dla niektórych, oficjalne pożegnanie z Kościołem w obecności biskupa. Mam nadzieję, że nikt dzisiaj tego tak nie potraktował. Bierzmowanie jest bowiem sakramentem dojrzałości chrześcijańskiej.
Z czym to się wiąże? Bierzmowanie to nie jest magiczne pstryknięcie palcem, dzięki któremu nasze życie nagle przewróci się o 180 stopni i wszystko nagle zacznie się układać. Sakrament dojrzałości chrześcijańskiej inicjuje w nas wewnętrzne zmiany, które mogą być pomocą, do tego byśmy mieli odwagę świadczyć o Chrystusie i przemieniać nasze życie oraz innych na lepsze.
Jak mówi KKK:
„przez sakrament bierzmowania (ochrzczeni) jeszcze ściślej wiążą się z Kościołem, otrzymują szczególną moc Ducha Świętego i w ten sposób jeszcze mocniej zobowiązani są, jako prawdziwi świadkowie Chrystusa, do szerzenia wiary słowem i uczynkiem oraz do bronienia jej” (1285).

Sakrament bierzmowania jest więc zesłaniem Ducha Świetego, na tych którzy do niego przystępują. Zobaczmy, jak to było w przypadku Apostołów. Dopóki nie przyszedł Duch Święty, siedzieli zamknięci i bali się wychylić nosa zza drzwi Wieczernika. Po zesłaniu wszystko diametralnie się zmieniło. Spróbujmy sobie wyobrazić, że po mszy świętej bierzmowania, wychodzimy na rynek naszego miasta i mówimy o Jezusie. Ludzie zapewne uznaliby nas za idiotów. Tak też było z Apostołami. Drwiono z nich, że upili się winem. Byli jednak w tym nauczaniu tak przekonywujący, że nawróciło się wtedy kilka tysięcy ludzi! O to jednak w tym chodzi; my powinniśmy tak rozwijać dary i charyzmaty Ducha Świetego, by pokazywac innym jak wielką radością jest codzienne przebywanie z Jezusem.
Życzę wam żebyście doświadczyli tej mocy Ducha Świetego i umieli ją codziennie dostrzegać. Sam mam czasami z tym problemy, ale powiem szczerze, że odkąd mniej więcej nauczyłem się zauważać Boże działanie w moim życiu to działy się takie rzeczy, że głowa mała! I to było najlepsze w tym wszystkim, że przez sakrament bierzmowania, Bóg się mną posługiwał do robienia wielkich rzeczy! Wy tez tego możecie doświadczyć i tego wam życzę!!!